Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Sormak istediğim başka sorularım var ?
Aklınıza takılan tüm sorular ve sorunlarla ilgili olarak Bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları ve email adresleri için iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz.
Bazı sayfalar açılıyor bazı sayfalar açılmıyor sorun neden olabilir?
Açılmayan sayfalar geçici bir süre için veya tamamen hizmet dışı kaldığı için erişemiyor olabilirsiniz.
Masaüstü bilgisayarım var kablosuz internet kullanabilir miyim?
Masaüstü bilgisayarınız için wireless adaptör alarak kablosuz internet hizmetini kullanabilirsiniz.
Sinyal gücüm çok düşük ne yapabilirim?
Sinyal gücünüz çok düşük ise öncelikle bağlantı kurduğunuz konumu değiştirerek en iyi sinyal aldığınız konumda bağlantı kurmayı deneyiniz. Yine de sinyal gücü değeri aynı ise,Firmamızda bulabileceğiniz daha güçlü cihazlar ile sinyal sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.
İnternet sayfaları açılıyor fakat skype, yahoo messenger vb iletişim programları ile ilgili bağlantı sorunları yaşıyorum?
İnternet erişiminiz olduğu halde skype vb. programlarda bağlantı sorunları yaşıyorsanız, bu sorunlar genellikle program üreticilerinden kaynaklanmaktadır. Çözüm için öncelikle bir süre bekleyerek tekrar deneyiniz eğer yine de bağlanamıyorsanız kullandığınız programın yeni sürümleri çıkmış olabilir, programın ilgili web sitesinden yeni sürümü indirerek sorununuzu çözebilirsiniz..
Kablosuz ağ listesinde hiç bir ağ adı görünmüyor?
1: Kablosuz ağ listesinde hiçbir ağ adı görünmüyorsa kablosuz ağ adaptörünüz bilgisayar üzerinden kapatılmış, devre dışı bırakılmış veya sürücü yazılımı silinmiş olabilir. Bu üç sebep üzerinde bilgisayarınızda inceleme yaparak sorununuzu düzeltebilirsiniz. 2: Yukarıdaki sorunlardan hiç biri bilgisayarınızda olmadığı halde kablosuz ağ adı görünmüyorsa çevrenizde hiç bir kablosuz ağ yayını yok demektir. 3: Bulunduğunuz konumda daha önce “SESLİNET” ağına bağlanmanıza rağmen şu anda aynı konumda bağlanamıyorsanız lütfen teknik destek hattımızı arayınız..
Kullanıcı adı ve şifremi girdiğim halde tekrar giriş sayfası açılıyor?
Lütfen öncelikle Paket aktivasyonunuzu sorgulamak için 0(850) 420 0 322 nolu çağrı merkezini arayınız, eğer kotanız veya süreniz dolmadığı halde sürekli giriş sayfasına yönlendiriliyorsanız lütfen bilgisayarınızı tamamen kapatıp tekrar açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Sorun düzelmez ise teknik destek hattımızı arayarak yardım alabilirsiniz.
Hizmetinizi yaygınlaştırmayı düşünüyormusunuz ?
Bu konudaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Sizlerden gelecek talepleri değerlendirerek kapsama alanımızı genişletmek başlıca hedefimiz olacaktır. Bir çok ilde partnerlik yapacak firmalarla iletişim halindeyiz.
Yapılan bu bağlantı güvenlimi
Kullandığımız üyelik sistemi ile yapılan tüm bağlantıların log kayıtlarını tutmaktayız. Ancak yaptığınız veri transferinin şifrelenmeden (No-Encryption) iletildiğini belirtmek isteriz. Yaptığınız bağlantılarda https bağlantıları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Bu hizmetten nasıl yararlanabilirim ?
Günümüzde birçok dizüstü bilgisayar kablosuz internet desteği ile satılmaktadır. Kablosuz internet özelliği olmayan bilgisayarınıza kablosuz bağlantı kartı takmanız gerekmektedir. Bunun yanında güçlü sinyal alarak sorunsuz şekilde sürekli bağlı kalmak için kablosuz bağlantı cihazı (wireless access point) alarak iyi sinyal aldığınız bir noktaya konumlandırabilirsiniz. Donanımsal gereklilikleri tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınız aracılığı ile sinyalimizi seçmek ve herhangi bir web browser yardımı ile kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak.
İhtiyacımız olan donanım özellikleri nelerdir ?
2.4 GHz wireless özelliği bulunan her tür mobil cihaz, ayrıca her marka model kablosuz internet alıcısı (wireless client) ile bağlantı kurmanız mümkündür,ayrıca 5Ghz Alıcı Cihazlar. Ofis ve ev kullanımlarında sinyal gücünün yüksek olduğu bir noktaya wifi alıcı yerleştirmeniz daha performanslı bir bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.
Tarifedeki Fiyat Dışında Ekstra ücret Öder Miyim ?
Hayır ödemezsiniz.
Taahhüt var mıdır ?
Hayır . Aboneliklerimizde Taahhüt yoktur.
Kötü hava şartlarından etkilenir mi ?
Hayır . Antenlerimiz kötü hava şartlarından (yağmur,kar v.s.) etkilenmemektedir.
Abonelik için Telefon Hattı Gerekli midir?
Hayır telefon aboneliğine ihtiyaç yoktur.
Sistem nasıl çalışıyor ?
Kablolar ile ana pop noktasına ulaşan yüksek kapasiteli internet, pop noktası üzerindeki anten yardımı ile radyo sinyaline dönüştürülmektedir. 2.4 GHz ve 5 Ghz frekansından yayın yapan vericinin sinyali yakındaki başka bir verici tarafından replike (replication) edilerek kapsama alanı genişlemektedir.
Wireless nedir ?
Kablo(suz) anlamına gelen wire(less); bilgisayarların birbirleri yada bir erişim noktasının (Access Point) radyo sinyalleri kullanarak veri iletimi yapabildikleri teknoloji bütünü için kullanılan yaygın isimdir.
Kablosuz İnternet Yasalmı ?
Evet yasaldır. Seslinet Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri San.ve Tic. Ltd. Şti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) dan İnternet Servis Sağlayıcılığı ve Altyapı İşletmeciliği Lisansı olan bir Firmadır..
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın